Policajná razia odhalila vodičov autobusov pod vplyvom alkoholu a drog!

Košice, 2. mája 2024 – Dnešné ráno sa v Košickom kraji uskutočnila rozsiahla policajná razia zameraná na vodičov pod vplyvom alkoholu a drog. Počas akcie bolo celkovo podrobených dychovej skúške 1729 vodičov, z ktorých 8 malo pozitívny výsledok. Znepokojivé je, že medzi nimi boli aj dvaja vodiči autobusov!

Vodič autobusu na Spiši s 0,85 promile alkoholu v krvi

Prvého vodiča autobusu odhalili policajti už 8 minút po začiatku akcie. Autobus smerujúci po Harichovskej ceste z Levoče do Spišskej Novej Vsi viedol vodič s 0,41 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 0,85 promile. V autobuse sa našťastie nenachádzali žiadni cestujúci. Vodičovi bol zadržaný vodičský preukaz a jazda mu bola zakázaná. O tom, kedy si ho bude môcť opäť sadnúť za volant, rozhodne príslušný správny orgán.

Ďalší vodič autobusu na Zemplíne s 0,33 promile alkoholu

Druhý vodič autobusu bol pod vplyvom alkoholu odhalený v obci Pavlovce nad Uhom na Zemplíne. Jeho dychová skúška ukázala 0,16 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 0,33 promile. V autobuse sa nachádzalo 4 cestujúcich, ktorí si museli počkať na náhradný spoj. Aj tomuto vodičovi bol zadržaný vodičský preukaz a jazda mu bola zakázaná.

Okrem vodičov autobusov boli pod vplyvom alkoholu aj vodiči osobných áut

Počas razie policajti odhalili aj 6 vodičov osobných áut pod vplyvom alkoholu. Najvyšší nameraný výsledok dychovej skúšky bol 1,63 promile. Títo vodiči boli okrem zadržania vodičského preukazu a zákazu jazdy obvinení aj z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Policajná razia je len jedným z nástrojov na zaistenie bezpečnosti na cestách

Policajný zbor zdôrazňuje, že razia bola len jedným z nástrojov na zaistenie bezpečnosti na cestách v Košickom kraji. Ďalšími aktivitami sú preventívne kampane, dopravné kontroly a spolupráca s dopravcami.

Každý, kto šoféruje pod vplyvom alkoholu alebo drog, ohrozuje seba aj ostatných účastníkov cestnej premávky!

Polícia apeluje na vodičov, aby si uvedomili rizika šoférovania pod vplyvom omamných látok a zodpovedne sa správali na cestách.

0 comments