Ečasenka: Ako môže pomôcť ľuďom efektívnejšie využiť čas pri návšteve lekára

Servus ľudia, dnes by som sa s vami rád podelil o svoje skúsenosti s návštevou lekára a systémom objednávania cez ečasenku.

V minulosti som často hundral na to, že lekári nemajú systém objednávania z pohodlia domova. Bolo potrebné ísť k lekárovi skoro ráno, aby ste dostali číslo. Našťastie, niekto vymyslel ečasenku. Aj keď ešte nie všetci lekári tento systém využívajú, je to krok správnym smerom.

Ečasenka má však aj svoje chyby. Medzi najväčšiu patrí to, že sa nedá objednať na presný čas, ale len si objednáte číslo. To môže byť problém, pretože ľudia nemajú predstavu, kedy sa majú dostaviť do ambulancie, ak si objednajú napríklad číslo 10.

Existuje aj možnosť privolania, kedy vám pošlú SMS, keď budete na rade. Táto služba je však platená a nemusí byť pre všetkých praktická. Predstavte si, že bývate na opačnom konci mesta a príde vám SMS, že ste o chvíľu na rade. Nemáte šancu sa dostaviť na čas do ambulancie.

Napriek týmto nedostatkom má ečasenka aj svoje výhody. Najväčšou je, že si viete objednať číslo z domu a nemusíte ísť pred ambulanciu skoro ráno a následne zvádzať súboje o svoje číslo.

Avšak tu je problém. Ľudia si objednajú číslo cez ečasenku, doktorka/sestrička začínajú robiť od 07:00 a v čakárni je už pred siedmou plný počet ľudí. Ľudia, ktorí majú čísla 5, 6, 10…

Ečasenka je na to, aby ste si cca vyhodnotili čas, kedy máte prísť, aby bola čakáreň priebežne prázdna. Nie je to ideálny systém, ale má za úlohu urobiť to, aby ľudia nemuseli byť v čakárňach hodinu pred začiatkom ambulancie.

Ak mám číslo jedna a začínajú o 07:00, tak prídem na 6:50. Krv berú rýchlo, tak číslu 10 stačí, ak príde na 7:15 napr. a nie že príde o 6:00 a potom je totálne plná čakáreň, nervozita, strach a nikomu to neprospieva.

Výzva pre vás všetkých: Skúste si vyhodnotiť, aké máte číslo a kedy asi máte prísť do ambulancie. Neblokujte zbytočne čakárne. Ečasenka je tu pre nás všetkých, aby sme mohli efektívnejšie využiť svoj čas a zároveň udržať čakárne čo najprázdnejšie. Využime ju správne! Ďakujem .

0 comments