Strážca lesa Grút: Sklamanie v Nízkych Tatrách

Ahojte priatelia! Dnes sa s vami podelím o náš nemilý zážitok z výletu k soche Strážcu lesa, známej aj ako Grút.

Kolegyňa sa na sociálnej sieti pochválila fotkou tejto impozantnej sochy z konárov stromov a hneď sme sa s rodinou rozhodli, že ju musíme ísť vidieť naživo.

Z informácií na internete sme zistili, že socha sa nachádza v Dúbravskej doline, neďaleko Liptovského Mikuláša. Zaparkovali sme pred neplateným parkoviskom pri vstupe do banského múzea a vydali sa po asfaltovej ceste smerom k soche. Cesta viedla okolo replik banských zariadení a ďalších turistických atrakcií, takže sme sa nenudili.

Po približne dvoch kilometroch sme dorazili k múru s vyobrazením stromov, pri ktorom sa mal v lese nachádzať Grút. No aké bolo naše prekvapenie, keď sme zistili, že cestička k soche je zatarasená doskami a za nimi sa stavia nový múr.

Hľadali sme všade možne, no inú cestu sme bohužiaľ nenašli. Cítili sme sklamanie, že sme prešli takú diaľku a nakoniec sme sochu nevideli.

Podľa informácií, ktoré som našiel na internete , sochu dal postaviť majiteľ rozľahlého sídla v blízkosti. Zrejme mu prekážalo množstvo turistov, lebo inak si neviem vysvetliť, prečo by niekto postavil takú krásnu sochu do verejného priestranstva a potom zablokoval k nej prístup.

Ak sa tento blog dostane k majiteľovi sochy, rád by som si vypočul jeho stanovisko k tejto situácii. Môže mi napísať na email marek@straka.media a ja jeho odpoveď s radosťou zverejním.

Ak niekto z vás pozná inú cestu k Grútovi, prosím, napíšte do komentára.

A čo si o tejto situácii myslíte vy? Podeľte sa o svoj názor v diskusii!

Záver: Aj keď sa nám nepodarilo vidieť sochu Strážcu lesa, dúfame, že sa nám to podarí nabudúce. A pevne veríme, že majiteľ sochy prehodnotí svoje rozhodnutie a sprístupní ju verejnosti.

P.S.: Nezabudnite sledovať môj blog, kde sa dozviete o ďalších našich výletoch a dobrodružstvách!

Zdroj info :

Strážca lesa

Rarity na Slovensku

10 turistických tipov

Foto : Marek a LO

0 comments