Tragédia na Spiši : Ivana ZRAZENÁ cyklistom sa PODROBUJE intenzívnej LIEČBE v rehabilitačnom centre (FOTO,VIDEO)

Spišská Nová Ves, 25. júna 2024 – V nedeľu 7. apríla 2024 sa na Rybničnej ulici v Spišskej Novej Vsi odohrala tragická dopravná nehoda. 54-ročný cyklista tam narazil do 42-ročnej chodkyne, ktorá utrpela vážne zranenia.

Osudný deň

Ivanka, milovaná manželka a matka dvoch detí, sa vydala na obyčajnú prechádzku so svojím manželom Marekom. Vôbec netušili, že tento krásny nedeľný deň sa pre nich stane začiatkom nočnej mory. Cyklista, rútiaci sa po ulici, ju zrazu zrazil. Následky boli hrozivé. Ivanka utrpela vážne zranenia a bojovala o život v nemocnici.

Mária, švagriná Ivanky: „Cyklista svojou bezohľadnou jazdou v plnej rýchlosti Ivanu bezohľadne zrazil! Jej stav je po 2 mesiacoch stále vážny. Ivka potrebuje 24-hodinovú starostlivosť, je ležiaca a odkázaná na pomoc iných.“

Dychové skúšky cyklistu aj chodkyne boli negatívne

Obaja účastníci nehody sa podrobili dychovej skúške na alkohol, ktorá u oboch preukázala negatívny výsledok.

„Po hospitalizácii v NsP v Spišskej Novej Vsi ukázali výsledky CT vyšetrenia krvácanie do mozgu. Na tento podnet sa hneď realizoval prevoz vrtuľníkom do Košíc na Neurochirurgickú kliniku, kde Ivanu čakal špičkový tím pripravený na operáciu mozgu. Pri operácii jej bola odobratá časť kosti z lebky (dekompresívna kraniektómia). Týmto sa zároveň chceme poďakovať lekárom, docentom a celému oddeleniu za ich najlepšie odvedenú prácu a za ich naozaj zodpovedný prístup,“ upresnila švagriná Mária.

Chodkyňa sa po stabilizácii stavu zotavuje v rehabilitačnom centre

Lekári robili všetko pre to, aby Ivanku zachránili. Jej stav je však stále vážny a rodina s úzkosťou sleduje každý nový deň. Ivana sa momentálne nachádza v rehabilitačnom centre Adeli, kde sa podrobuje intenzívnej liečbe. Jej stav je stále vážny, ale už nie je v ohrození života.

„Polícia sa nijak neozýva, nič sa nedeje. Brat je s ňou v Adeli Medical Center a nechceli ju nikam inam vziať kvôli jej diagnóze. Brat sa tam o ňu stará sám celé dni. Nemajú tam žiadnych sanitárov ani sestričky, takže celá starostlivosť je na ňom… Pri cvičení tam je starostlivosť super, ale na izbe na ubytovaní sa musí starať sám o ňu. Ale je to ťažké, stále len leží a jej stav je stále vážny,“ povedala nám švagriná Mária.

Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie

„Dobrý deň, môžeme potvrdiť, že v tejto súvislosti polícia začala trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví a vo veci sú vykonávané potrebné procesné úkony. Vyšetrovanie zatiaľ ukončené nebolo,“ napísala nám mjr. Mgr. Jana Mésarová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach.

Rodina chodkyne žiada o pomoc a ďakuje za podporu

Manžel zranenej chodkyne, Marek Pramuka, na sociálnej sieti zverejnil prosbu o pomoc s financovaním jej liečby a rehabilitácie. Na tento účel bola zriadená transparentná zbierka, na ktorú môžete prispieť cez nasledovný link: https://www.transparentneucty.sk/

„Drahí moji priatelia, rodina, známi. Všetkým vám, známym aj neznámym, zo srdca ďakujem za podporu a pomoc, ktorú mne, Ivanke a celej našej rodine prejavujete. Neviem slovami ani opísať, ako veľmi si vážime vašu ochotu pomôcť nám – či už tým, že nám píšete podporné správy, finančne prispievate na Ivankine rehabilitácie, myslite na ňu v modlitbách. Skrátka, že pri nás stojíte … Znamená to pre nás veľmi veľa. Ivanka je mojím všetkým, je to svetlo môjho života a obdivujem ju aká je silná a statočná,“ uzavrel Marek

Veríme v zázrak

Celá rodina a blízki Ivanky sa nevzdávajú nádeje. Veria v zázrak a v to, že sa im s pomocou druhých podarí prekonať toto ťažké obdobie. „Ivka je silná a statočná žena. Bojuje za nás a my budeme bojovať za ňu,“ hovorí Marek.

A na zaver ešte pozdrav z Piešťan od Ivky a Mareka

Posielame vám srdečný pozdrav z Piešťan, kde sa Ivka od 14. júna nachádza v rehabilitačnom centre Adeli Medical Center a podstupuje svoju prvú rehabilitáciu.

Nebudem vám klamať, pri pohľade na to, ako s ňou terapeuti cvičia, ako ju to často bolí a ako je vyčerpaná, sa mi tlačia slzy do očí. Až teraz naplno chápem, čo znamená „boj na dlhé trate“. Je to pocit bezmocnosti, keď vidíte svoju milovanú manželku, ako jej osud naložil na plecia taký ťažký kríž. No zároveň som na ňu nesmierne hrdý, ako to zvláda. Každý deň ju obdivujem a milujem stále viac.

Táto skúsenosť je pre našu rodinu veľkou životnou výzvou.

Zo srdca vám ďakujeme za vaše príspevky na Ivankinu rehabilitáciu. Vďaka vám všetkým dobrým ľuďom, ktorí nám pomáhate, môžeme tento boj zvládnuť.

S pozdravom,

Marek a Ivana

Pomôžte Ivanke a jej rodine prekonať toto ťažké obdobie! Zdieľajte tento príbeh a šírte povedomie o tejto tragédii. Dodržiavajte pravidlá cestnej premávky a buďte ohľaduplní k ostatným účastníkom dopravy.

Pozrite si aj celý rozhovor s Marekom

Zdroj foto : FB Marek , spisiakoviny

0 comments