Koniec skrývania sa za volantom! Policajný dron vidí všetko. (VIDEO)

Policajti Okresného dopravného inšpektorátu v Čadci sa pustili do boja proti dopravným zápcham v meste. Využívajú na to novú zbraň – policajný dron. Dron je nasadený v rámci výkonu dohľadu nad cestnou premávkou a slúži na dokumentovanie porušení pravidiel cestnej premávky a na monitorovanie úsekov ciest, kde sa počas ranných a popoludňajších hodín tvoria najčastejšie a najdlhšie kolóny vozidiel.

Dron je momentálne nasadený na ceste II/487, na svetelných križovatkách a na ceste I/11 v centre mesta Čadca. Okrem policajtov dopravnej a poriadkovej polície sa do akcií na zlepšenie bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky v meste zapájajú aj príslušníci Mestskej polície Čadca, ktorí riadia dopravu na priechodoch pre chodcov.

„K bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky môže pomôcť každý z nás svojím zodpovedným prístupom,“ hovorí kpt. Mgr. Zuzana Šefčíková, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline. „Dodržiavajte pravidlá cestnej premávky, buďte ohľaduplní voči ostatným účastníkom cestnej premávky a neparkujte na miestach, kde to nie je dovolené.“

Zdroj :

kpt. Mgr. Zuzana Šefčíková

hovorca | oddelenie komunikácie a prevencie | Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline

0 comments