Spišská Nová Ves: Epizóda z telenovely „Závory v akcii“

Spišská Nová Ves, 2024. Dramatické scény sa odohrávajú na Duklianskej ulici, kde sa železničné priecestie stalo symbolom nekonečného čakania a nervozity. Už roky sa šepká o podchode, nadchode, no zatiaľ sa nič nedeje. Nekonečné kolóny ničia nervy vodičov, zatiaľ čo vlaky, symbol pomalosti, sa s drzou pomalosťou plazia cez toto problematické miesto.

25 minút a viac? To je len predohra! Závory sa zatvárajú s neúprosnou pravidelnosťou a s nimi sa uzatvára aj brána do pekla pre motoristov. Čakanie sa stáva skúškou trpezlivosti a nervy sú napnuté na prasknutie. Keď sa konečne závory zdvihnú, nastáva chaos. Všetci chcú prejsť naraz, aby sa nechytili do ďalšej pasce. Niektorí šoféri, vedení záchvevom slušnosti, chcú pustiť chodcov. No medzi nimi sa vždy nájde ten jeden, ktorý s tým nepočíta. V panike sa vrhá na priecestie a zostáva tam uväznený, modliac sa, aby sa závory opäť nezatvorili.

Stres, kolízie a nekonečné čakanie. Toto je smutná realita železničného priecestia . Situácia je taká absurdná, až sa z nej stáva fraška. Článok, ktorý čítate, je len slabým pokusom o humor v tomto absurdnom divadle.

Otázky bez odpovedí. Obrátil som sa na mesto Spišská Nová Ves, Košický samosprávny kraj a Železnice Slovenskej republiky s otázkami ohľadom priecestia. Odpovede zatiaľ neprišli, no aj tak je jasné, že riešenie tejto patálie je v nedohľadne.

Zatiaľ sa aspoň zasmejte. Kým čakáme na zázrak v podobe podchodu alebo nadchodu, užijeme si aspoň tento vtipný článok. Možno vám pomôže prekonať stres a frustráciu z nekonečného čakania na priecesti.

0 comments