KEŽMAROK/SPIŠSKÁ NOVÁ VES – Okresný vyšetrovateľ v Kežmarku v spolupráci s políciou z Vysokých Tatier a Liptovskej Teplej dolapil 59-ročného muža zo Spišskej Novej Vsi, ktorý je obvinený z rozsiahlych podvodov v ubytovacích zariadeniach.
🔥 Najčítanejšie za 24 hodín
Muž, prezývaný „Fantóm zo Spiša“, v rokoch 2024 a 2025 navštevoval hotely a penzióny v rôznych lokalitách, vrátane Vysokých Tatier a okresu Prievidza. Využíval ich služby, no za ubytovanie a ďalšie poskytnuté služby nikdy nezaplatil.
- Podnet z detského oddelenia v Spišskej Novej Vsi: Nemocnica reaguje na výskyt hlodavca a opisuje prijaté opatrenia
- Dvaja vodiči nafúkali cez 1,2 promile, na mieste zostala spúšť a ťažko zranená žena
- Kandidátka na primátorku Judita Iľašová odpovedá na otázky redakcie: Kompletné vyjadrenie pre občanov
- Horor v Košiciach: Smútiacu ženu väznili, dopovali liekmi a pripravili ju o tri byty
- Hazard so životom: Vodič medzi Ľubicou a Vrbovom nafúkal 3,5 promile
„Obvinený v období rokov 2024 a 2025 navštívil vo Vysokých Tatrách a v okrese Prievidza rôzne ubytovacie zariadenia, kde využil ich služby, za ktoré ale nezaplatil,“ potvrdila polícia.
Počas víkendu bol vyšetrovateľom spracovaný podnet na vzatie obvineného do väzby, aby sa predišlo ďalším podvodom. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 2 až 8 rokov.
Polícia pokračuje v zhromažďovaní dôkazov a vyzýva ďalšie potenciálne obete, aby sa prihlásili.
