Levočská púť láka tisíce veriacich: Železnice vypravia desiatky špeciálnych vlakov

Už tento víkend sa v Levoči uskutoční jedna z najvýznamnejších náboženských udalostí na Slovensku – Levočská púť. Očakáva sa, že do mesta zavítajú tisíce veriacich z celého Slovenska, aby sa uctili Pannu Máriu na Mariánskej hore. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) preto posilní dopravu a vypraví desiatky špeciálnych vlakov na trati Spišská Nová Ves – Levoča.

Vlaky pre pútnikov

ZSSK vypraví celkovo 21 párov vlakov, ktoré budú premávať v sobotu 6. júla a v nedeľu 7. júla 2024. V sobotu pôjde 13 párov vlakov a v nedeľu 8 párov. Vlaky budú premávať podľa špeciálneho cestovného poriadku, ktorý je navrhnutý tak, aby zabezpečil plynulú a pohodlnú prepravu pútnikov. Cestovný poriadok je dostupný na webovej stránke ZSSK a v staniciach.

Mariánska púť LEVOČA

Cestovné lístky a pokladnica

Cestovné lístky na špeciálne vlaky je možné zakúpiť v pokladniciach staníc, u sprievodcu vo vlaku, v mobilnej aplikácii Ideme vlakom a na webe ZSSK. V Levoči bude pokladnica ZSSK otvorená výnimočne aj počas púte, a to v sobotu 6. júla od 11:00 do 19:00 hod. a v nedeľu 7. júla od 7:00 do 15:00 hod.

Kontrola cestovných lístkov

Kontrola cestovných lístkov bude prebiehať už pri nástupe do vlaku v Spišskej Novej Vsi a v Levoči. Cieľom je zabezpečiť plynulý a bezpečný priebeh cestovania.

ZSSK podporuje významné podujatia

„Levočská púť je pre nás dôležitou udalosťou a chceme prispieť k tomu, aby sa k nej pútníci dostali pohodlne a bezproblémovo. Vypravením špeciálnych vlakov a predĺžením otváracích hodín pokladnice v Levoči sa snažíme maximálne im uľahčiť cestu,“ povedal Peter Helexa, generálny riaditeľ ZSSK.

Spojenie z celého Slovenska

V Spišskej Novej Vsi budú k dispozícii prípoje na hlavné železničné trate, čím ZSSK umožní spojenie do Levoče z rôznych častí Slovenska.

0 comments