Policajti v Spišskej Novej Vsi rýchlo vypátrali a obvinili muža, ktorý našiel a prisvojil si ruksak s vecami za viac ako 1400 eur

V tichom mestečku Spišská Nová Ves sa odohral príbeh, ktorý by sa dal nazvať modernou verziou klasickej detektívky. “Jeden neopatrný muž nechal svoj ruksak, plný cenných vecí, ležať na chodbe jednej z budov na Zimnej ulici,” povedala mjr. Mgr. Lenka Ivanová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach. Túto situáciu využil 37-ročný muž, ktorý ruksak našiel a bez váhania si ho prisvojil.

V ruksaku mal poškodený muž okrem iného MacBook, okuliare, zväzky kľúčov a ďalšie rôzne veci v celkovej hodnote presahujúcej 1.400 eur. “Podozrivý muž, ktorý si myslel, že sa mu podarilo uniknúť, skončil vo veľmi krátkom čase v rukách mužov zákona,” dodala Ivanová.

“Vďaka ich výbornej miestnej a osobnej znalosti a na základe popisu páchateľa, policajti Obvodného oddelenia Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi a spišskonovoveskej pohotovostnej motorizovanej jednotky vypátrali podozrivého muža na železničnej stanici v Spišskej Novej Vsi,” pokračovala hovorkyňa.

Tento muž, ktorý si prisvojil cudziu vec, ktorá sa dostala do jeho moci nálezom bez privolenia oprávnenej osoby, bol obmedzený na osobnej slobode, jeho korisť bola zaistená a on sám eskortovaný na policajné oddelenie. “Po vykonaní potrebných úkonov následne putoval do policajnej cely,” uviedla Ivanová.

“Obvinený muž čelí trestu odňatia slobody až na jeden rok. Polícia prípad realizovala v tzv. super rýchlom konaní a vec ukončila návrhom na podanie obžaloby,” uzavrela hovorkyňa.

Tento prípad je dôkazom rýchlej a efektívnej práce policajtov, ktorí dokázali v krátkom čase vypátrať podozrivého muža a vrátiť poškodenému jeho majetok. Je to tiež varovný príklad pre tých, ktorí by sa pokúsili prisvojiť si cudziu vec bez privolenia oprávnenej osoby.

Zdroj :

mjr. Mgr. Lenka IVANOVÁ

hovorkyňa | oddelenie komunikácie a prevencie | Krajské riaditeľstvo PZ v Košiciach

Ilustračné foto : pixabay

0 comments