Tragédia na D1: Dvaja hasiči zahynuli pri zrážke s kamiónom!

Včera došlo na diaľnici D1 v katastri obce Horná Streda k tragickej dopravnej nehode, ktorá si vyžiadala životy dvoch hasičov a vážne zranila ďalšie tri osoby.

Podľa doterajších zistení na diaľnicu D1 v smere na Žilinu boli vyslané dve hasičské vozidlá a jedno vozidlo mýtnej polície k horiacemu autu odstavenému na krajnici. Vodič kamióna Scania z doposiaľ nezistených príčin prešiel do protismeru a narazil do mýtneho auta, v ktorom sedel 42-ročný mýtnik. Ten utrpel ťažké zranenia a bol vrtuľníkom transportovaný do nemocnice.

Následne kamión narazil do hasičského auta, vedľa ktorého stáli dvaja hasiči. Títo muži vo veku 27 a 43 rokov utrpeli zranenia, ktorým na mieste podľahli. Druhé hasičské auto bolo následkom nárazu vymrštené do stredu vozovky.

Na mieste nehody prebehla obhliadka a prítomný bol aj znalec z odboru cestnej dopravy. Minister vnútra SR, prezident PZ a prezident Hasičského a záchranného zboru sa taktiež dostavili na miesto tragédie.

40-ročný vodič kamióna bol zadržaný a umiestnený do cely policajného zaistenia. Dychová skúška uňho bola negatívna, no bol mu odobraný biologický materiál na zistenie prítomnosti omamných látok.

Presné príčiny a okolnosti tejto tragickej nehody sú predmetom ongoing investigation.

Polícia opäť apeluje na vodičov, aby boli na cestách opatrní, dodržiavali dopravné predpisy a rešpektovali pokyny polície.

Vodičom kamiónov odporúčame venovať zvýšenú pozornosť stavu únavy a dodržiavať bezpečnostné prestávky.

Vyjadrujeme úprimnú sústrasť pozostalým obetí.

Zdroj a foto :

mjr. JUDr. Katarína Kuzmová

hovorca | oddelenie komunikácie a prevencie | KR PZ v Trenčíne

0 comments