Muž zo Spišskej Novej Vsi šoféroval opitý napriek doživotnému zákazu!

Košice, 22. mája 2024: Policajné kontroly na cestách Košického kraja v uplynulých dňoch opäť odhalili šokujúce prípady nezodpovedného správania vodičov. Za volantom sa ocitli jednotlivci, ktorí mali uložený zákaz šoférovania a navyše šoférovali pod vplyvom alkoholu. V jednom z prípadov mal vodič uložený doživotný zákaz šoférovania a nafúkal takmer 3 promile!

Vodiči bez vodičského preukazu:

  • 27-ročný muž zo Spišskej Novej Vsi šoféroval Škodu Fabia na Vajanského ulici v Spišských Vlachoch. Počas kontroly sa zistilo, že má uložený zákaz šoférovania do apríla 2029 a vodičský preukaz zadržaný. Dychová skúška potvrdila prítomnosť alkoholu v dychu v hodnote 1,20 mg/l, čo zodpovedá 2,50 promile!
  • 26-ročný Košičan šoféroval VW Golf na Dunajskej ulici v Košiciach. Kontrola zistila, že má zákaz šoférovania do marca 2025. Dychová skúška alkohol u vodiča nepreukázala.
  • 35-ročný muž z Michaloviec šoféroval Mercedes na Hlavnej ulici vo Veľkých Kapušanoch. Počas kontroly sa zistilo, že má uložený zákaz šoférovania do júla 2025 a nemá vodičský preukaz. Dychová skúška u vodiča bola negatívna.
  • 34-ročný Michalovčan šoféroval Audi A8 na Špitálskej ulici v Michalovciach. Dychová skúška potvrdila prítomnosť alkoholu v dychu v hodnote 0,92 mg/l, čo zodpovedá 1,92 promile! Následná lustrácia preukázala, že súdom mu bol uložený doživotný zákaz šoférovania všetkých motorových vozidiel!
  • 58-ročný muž z okresu Košice okolie šoféroval Kiu v obci Košický Klečenov. Počas kontroly sa zistilo, že súdom mu bol uložený zákaz šoférovania do júna 2026.

Vodiči pod vplyvom alkoholu:

Okrem vodičov bez vodičského preukazu policajti odhalili aj 24 vodičov pod vplyvom alkoholu, z ktorých 10 malo v dychu viac ako 1 promile. Zaznamenali 4 dopravné nehody, pri ktorých „hral rolu“ alkohol.

Policajný apel:

Polícia opäť dôrazne apeluje na vodičov:

  • Alkohol za volant nepatrí! Jazdou pod vplyvom alkoholu ohrozujete seba aj ostatných účastníkov cestnej premávky!
  • Dodržiavajte pravidlá cestnej premávky, správajte sa zodpovedne a jazdite bezpečne!
  • Každý účastník cestnej premávky môže prispieť k jej bezpečnosti. Uvedomte si, že dodržiavaním pravidiel a zodpovedným správaním môžeme predchádzať dopravným nehodám s tragickými následkami.

Záver:

Polícia pokračuje v zvýšenom dohľade nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky. Cieľom je chrániť životy a zdravie všetkých účastníkov cestnej premávky.

Zdroj :

mjr. Mgr. Jana Mésarová

hovorkyňa | Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach

Ilustračné foto : Polícia SR

0 comments