Mladíkova „zábava“ s bombou v škole ho môže stáť 8 rokov väzenia! (VIDEO)

Brezno, 9. mája 2024: Národná kriminálna agentúra (NAKA) v stredu 8. mája zadržala 14-ročného mladíka z okresu Brezno v súvislosti s podozrením zo šírenia poplašnej správy. Mladík mal 7. mája poslať na riaditeľstvo jednej zo základných škôl v Brezne výhražný e-mail, v ktorom sa vyhrážal bombou v škole.

Vďaka rýchlej reakcii a dobrej spolupráci polície sa podarilo mladíka vypátrať a zadržať do 24 hodín. V súčasnosti prebiehajú s ním ďalšie procesné úkony a vyhodnocuje sa reálna hrozba.

Polícia upozorňuje, že šírenie bombových hrozieb môže byť klasifikované aj ako obzvlášť závažný zločin teroristického útoku, za ktorý hrozí doživotný trest. V prípade dokázania viny za šírenie poplašnej správy hrozí mladíkovi trest odňatia slobody od 3 do 8 rokov.

Dôsledky sú ďalekosiahle:

  • Takéto konanie ohrozuje bezpečnosť spolužiakov a nie je to žiadny žart.
  • Udalosť môže mať traumatizujúci vplyv na deti, mládež, ale aj na rodinu páchateľa.
  • Nestabilita a strach traumatizujú celú spoločnosť.

Aktualizácia:

Vyšetrovateľ NAKA vzniesol 14-ročnému mladíkovi obvinenie za šírenie poplašnej správy. Po vykonaní potrebných úkonov ho prepustil na slobodu, nakoľko nevidel dôvod na väzbu.

Prípad je mementom pre všetkých:

Šírenie poplašných správ nie je len detská hra, ale môže mať vážne následky. Je dôležité si uvedomiť závažnosť takýchto činov a zdržať sa ich.

Polícia apeluje na rodičov:

Rozprávajte sa so svojimi deťmi o zodpovednosti a konzekvenciách ich činov. Vysvetlite im, že šírenie poplašných správ nie je len zábava, ale môže mať vážne následky pre nich aj pre ostatných.

Zdroj : Polícia SR

0 comments