Polícia zadržala agresora, ktorý robil žene zo života peklo: Vyhrážky, prenasledovanie a brutálne napadnutie

Myjavskí policajti zadržali 33-ročného muža, ktorý sa opakovane vyhrážal žene, prenasledoval ju a napádal. Muž sa jej vyhrážal smrťou, škrtiť ju a hádzal po nej kamene a drevo, aj napriek súdnemu zákazu vstupu do priestorov, kde býva, a zákazu zdržiavania sa v jej blízkosti.

„Polícia obvinila muža z prečinu nebezpečného vyhrážania v súbehu s prečinom nebezpečného prenasledovania a výtržníctva. Na obvineného podali návrh na väzobné stíhanie, o ktorom rozhodne súd v najbližších hodinách,” uviedla major JUDr. Katarína Kuzmová, hovorkyňa KR PZ v Trenčíne.

Prípad sa odohral nasledovne

Obvinený muž najskôr klopal žene na okno. Keď ho otvorila, začal sa rezať vreckovým nožíkom na ruke a vyhrážal sa jej. Potom hádzal kamene a drevo do jej bytu, nadával jej vulgárne a vyhrážal sa jej smrťou. Keď sa mu podarilo priblížiť k žene, vykrúcal jej prsty na rukách, hodil po nej mobilný telefón, udrel ju päsťou do rebier, kopal ju do nôh a chrbta a dokonca ju škrtil.

Polícia ho po zadržaní umiestnila do cely policajného zaistenia. Vďaka rýchlemu zásahu a dôkladnej práci policajtov sa podarilo agresora zastaviť a zabrániť ďalším útokom na ženu.

Polícia apeluje na verejnosť

Ak ste obeťou domáceho násilia, obráťte sa na políciu. Nie ste sami a pomoc je dostupná. Kontaktovať môžete políciu na čísle 158 alebo na najbližšej policajnej stanici.

Zdroj :

mjr. JUDr. Katarína Kuzmová

hovorca | oddelenie komunikácie a prevencie | KR PZ v Trenčíne

Ilustračne foto : pixabay

0 comments