Vrtuľníky a ambulancie zachraňujú zranených hasičov na diaľnici D1. Dvaja hasiči žiaľ neprežili.

Horna Streda, 27. mája 2024: V pondelok 27. mája 2024 ráno prijalo Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR na tiesňovú linku 155 hlásenie o zranených hasičoch na diaľnici D1. Podľa dostupných informácií do nich pri zásahu narazilo auto.

Na miesto nehody boli okamžite vyslané dva záchranárske vrtuľníky a tri pozemné ambulancie. Žiaľ, dvaja hasiči utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom. Ďalší dvaja zranení sú zamestnanci štátnych inštitúcii, ktorí sa na mieste nachádzali. Ich zranenia sú ošetrené a momentálne sa nachádzajú v nemocnici.

Presná príčina nehody je predmetom vyšetrovania.

Aktualizácia:

Podľa informácií z polície hasiči na diaľnici likvidovali požiar osobného motorového vozidla. K nehode došlo, keď do hasičských vozidiel a do nich z doposiaľ nezistených príčin narazilo nákladné motorové vozidlo.

Na mieste nehody sa nachádza Minister vnútra SR, Prezident PZ a prezident Hasičského a záchranného zboru. Diaľnica D1 je v oboch smeroch uzatvorená až do ukončenia obhliadky dopravnej nehody.

Polícia momentálne vykonáva prvotné neodkladné a neopakovateľné procesné úkony. Bližšie informácie k tejto tragickej udalosti budú poskytnuté neskôr, keď to procesná situácia dovolí.

V mene Policajného zboru vyjadrujeme pozostalým úprimnú sústrasť.

Zdroj : Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR 

ilustračné foto : Air – Transport Europe, letecká záchranná služba

0 comments