Páchateľ Nemal Šancu: 57-Ročná Žena sa Urputne Bránila

V sobotu 4. mája 2024, pár minút po piatej hodine ráno, sa v Humennom na ulici Družstevnej odohral dramatický prípad lúpeže. Napadnutou sa stala 57-ročná žena z neďalekej obce. Okresný vyšetrovateľ v Humennom sa prípadom intenzívne zaoberal.

Páchateľ sa k žene pristúpil s úmyslom odcudziť jej peniaze. Chytil ju pod krk, začal ju škrtiť a pokúšal sa jej vytrhnúť kabelku, ktorú mala cez rameno. V dôsledku toho obaja spadli na zem. Napadnutá žena sa však začala urputne brániť a fyzicky zaútočila na páchateľa.

Konanie ženy páchateľa prekvapilo. Vzal len náušnicu ženy, ktorá jej pri zápase spadla, a utiekol preč. Odvážna pani pri útoku utrpela zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie.

Polícia v krátkom čase stotožnila a vypátrala muža podozrivého z tohto konania. Išlo o 30-ročného muža z Podskalky. Bol vyšetrovateľom zadržaný a skončil v cele policajného zaistenia. Po vykonaní potrebných procesných úkonov bolo vyšetrovateľom vznesené obvinenie 30-ročnému mužovi zo zločinu lúpeže. Na obvineného bol spracovaný podnet na podanie návrhu na jeho väzobné stíhanie.

Tento prípad je dôkazom, že aj v situáciách, kedy sa zdá, že sme bezmocní, môže odvaha a rýchle rozhodnutie zmeniť výsledok. Táto žena je príkladom pre nás všetkých.

Zdroj :

mjr. Ing. Jana Ligdayová

starší referent špecialista – hovorca | Oddelenie komunikácie a prevencie | Krajské riaditeľstvo PZ v Prešove

Ilustračné foto : pixabay

0 comments