Wojnar sa lúči so Spišskou Novou Vsou: Striebro, hrdosť a Melicherčíkova absencia

Dňa 25. apríla 2024 v Spišskej Novej Vsi, hokejový klub Spišská Nová Ves síce neuspel v boji o titul Tipos extraligy, avšak napriek prehre vo finále s Nitrou (4:0 na zápasy), môže sezónu hodnotiť ako mimoriadne úspešnú. Strieborné medaily sú pre “Rysov” druhým cenným kovom v rade a fanúšikovia im za predvedený výkon nepochybne vzdávajú veľké uznanie.

Po sezóne sa s mužstvom lúči tréner Vlastimil Wojnar, ktorý v rozhovore pre web HK Spišská Nová Ves zhodnotil svoje pôsobenie na Spiši a objasnil aj otázniky ohľadom nenominovania brankára Marcela Melicherčíka na finálové zápasy v Nitre.

Na otázku, ako sa cíti po necelých 24 hodinách od posledného finálového zápasu, odpovedal: “Samozrejme, pocity sú zmiešané. Boli sme blízko titulu a človek nikdy nevie, kedy sa mu to v kariére podarí znova. Titul sa nedá vyhrať každý rok a aj keď k nemu bolo tak blízko, hneď po zápase ma to mrzelo. Ale s odstupom času si asi všetci uvedomíme, čo sme dosiahli, nielen v play-off, ale aj v základnej časti.”

Na otázku, či odchádza s pocitom zadosťučinenia po druhej sezóne a druhej medaile pre Spišskú Novú Ves, odpovedal: “Neviem, či zadosťučinenie je to správne slovo. Jednoducho sme sa snažili každý deň pracovať na 100%. Nie len ja, ale všetci ľudia, ktorí v klube fungujú, od mojich asistentov (Vláda Záborského, Martina Salugu) cez GM Riša Rapáča až po športového manažéra Rada Heizera. To, že sa nám dvakrát za sebou podarilo získať medailu, je samozrejme skvelé a sme za to veľmi radi. Kvôli mestu, vedeniu klubu a najmä fanúšikom, ktorí sú tu jednoducho neskutoční.”

V posledných dňoch sa skloňovalo meno brankára Marcela Melicherčíka. Na otázku, aký bol dôvod jeho nenominovania na finálové zápasy v Nitre, odpovedal: “Počul som mnoho vymyslených teórií, od bitky v kabíne až po konflikt s GM (podobne ako v čase menšej krízy po Vianociach, atď.). Dôvod je ale oveľa jednoduchší. Marcel na jednom z pozápasových rozborov neuniesol kritiku svojho výkonu z mojej strany a v priebehu mítingu svojvoľne opustil kabínu, bez toho aby ho k tomu niekto vyzval (odchod okorenil výrazmi, ktoré nie sú vhodné do médií). Tak sme sa ho rozhodli na ďalšie zápasy nenominovať. Myslím si, že kabína to vzala ako fakt a nikto to ďalej neriešil. Všetci sme sa snažili čo najlepšie pripraviť na zápasy v Nitre, takže toto bol jediný dôvod, prečo sa Marcel neobjavil na súpiske pred tretím zápasom série.”

Vlastimil Wojnar sa tak po dvoch úspešných sezónach v Spišskej Novej Vsi lúči a hľadá si nové výzvy. Fanúšikovia “Rysov” mu bezpochyby ďakujú za skvelú prácu a praju mu veľa šťastia v ďalšom pôsobení.

GM Richard Rapáč reaguje na vyjadrenie Marcela Melicherčíka:

🗣️ “Hokej je šport plný emócii. Niekedy vie z nás vytiahnuť aj tie najhoršie. Bohužiaľ to, čo sa stalo sa už vrátiť nedá, ale Marcel si aj napriek tomu zaslúži nie len môj obdiv, ale obdiv a vďaku všetkých fanúšikov nášho klubu za neodškriepiteľnú prácu za roky svojho pôsobenia, ktoré v našom klube odviedol.
Bol pri všetkých historických momentoch novej éry nášho klubu, na ktoré sa nikdy nezabudne. Marcel ďakujeme a prajeme do športového aj civilného života len to najlepšie. “

Zdroj : hksnv.sk

0 comments