Zlodejovi sa podarilo ukradnúť kabelku na cintoríne! Škoda takmer 2 700 eur!

Spišské Podhradie, 18. apríla 2024 – Včera dopoludnia sa 37-ročná žena stala obeťou krádeže na mestskom cintoríne v Spišskom Podhradí. Počas upratovania hrobu svojich starých rodičov položila kabelku na zem a na chvíľu ju nechala bez dozoru. Túto príležitosť využil neznámy páchateľ a kabelku ukradol.

V ukradnutej kabelke sa nachádzali osobné veci, ako aj cennosti vrátane dokladov. Majiteľka škodu vyčíslila na takmer 2 700 eur.

Polícia v tejto súvislosti vedie trestné stíhanie pre krádež. Zároveň apeluje na verejnosť, aby bola obozretná a nenechávala svoje osobné veci bez dozoru, aj keď sa nachádza na zdanlivo bezpečnom mieste. Zlodeji sú vynaliezaví a dokážu využiť aj krátke chvíle nepozornosti.

Mjr. Ing. Jana Ligdayová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove, zdôrazňuje: „Aj keď sme zaujatí inou činnosťou, musíme svoje osobné a cenné veci mať stále pod dohľadom. Nepodceňujme ostražitosť zlodejov, tí vždy využijú chvíľku tej našej nepozornosti.“

Prevencia:

  • Nikdy nenechávajte svoje osobné veci bez dozoru, aj keď sa nachádzate na verejnom priestranstve.
  • Vždy majte svoje veci pri sebe alebo ich uložte do uzamknutej skrine.
  • Buďte ostražití a všímajte si svoje okolie.
  • V prípade, že spozorujete podozrivé osoby alebo aktivity, informujte políciu.

Dúfame, že sa polícii podarí páchateľa vypátrať a potrestať. Zároveň vyzývame všetkých občanov, aby boli obozretní a chránili svoje osobné veci.

0 comments