Budúcnosť chladenia a motorov v Spišskej Novej Vsi: Embraco Slovakia s novým zameraním

Spišská Nová Ves, 20. februára 2024 – Závod Embraco Slovakia v Spišskej Novej Vsi mení časť svojho výrobného programu. Po prevzatí japonskou korporáciou Nidec pred piatimi rokmi sa teraz zameria aj na výrobu komponentov pre komerčné motory.

„Nidec potvrdil dôležitosť slovenskej prevádzky tým, že v blízkej budúcnosti umiestni výrobu komponentov pre komerčné motory práve do Spišskej Novej Vsi,“ avizuje riaditeľ závodu Tomáš Kandra.

Embraco Slovakia sa vyše 25 rokov venoval výrobe kompresorov pre chladenie. V rámci Nidec si však slovenský závod vybudoval dôležitú pozíciu v oblasti výroby motorov a teraz sa transformuje na hybridný komerčný závod. Okrem kompresorov sa tu budú vyrábať aj statorové lamely, rotory, hriadele a kryty na motory.

„Ide pre nás o veľmi dôležitý míľnik,” zdôrazňuje T. Kandra.

V súvislosti s optimalizáciou výrobných kapacít EM3 v rámci Nidec bude na Slovensku ukončená výroba kompresorov EM3. Dopad na zamestnanosť sa neočakáva. Embraco Slovakia aktuálne zamestnáva okolo 1 400 ľudí a patrí tak medzi najväčších zamestnávateľov v regióne.

„Osobne vnímam nové príležitosti veľmi pozitívne a som presvedčený, že máme tých správnych ľudí, ktorí dokážu zvládnuť transformáciu závodu na nové produktové portfólio,” uzatvára riaditeľ závodu.

O spoločnosti Nidec Global Appliance

Nidec Global Appliance s viac ako 11 000 zamestnancami v 9 krajinách sa zameriava na výrobu a predaj komponentov pre domáce a komerčné aplikácie, vrátane chladiacich riešení a motorov do práčok, umývačiek riadu a sušičiek. Snaží sa dodávať kompletné a inovatívne portfólio s vysokými štandardmi kvality, spoľahlivosti, konkurencieschopnosti a energetickej efektívnosti. Nidec Global Appliance je divíziou v rámci Nidec Appliances, Commercial and Industrial Motors (ACIM), obchodnej jednotky spoločnosti Nidec Corporation.

0 comments